Sobota, 24 sierpnia 2019 r. imieniny: Bartosza, Jerzego, Maliny Sobota XIX tygodnia okresu zwykłego | Święto Św. Bartłomieja Apostoła

Aktualności

RSS

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

To już koniec, dla niektórych tylko Roku Szkolnego 2018/19, dla innych koniec etapu edukacyjnego lub koniec Gimnazjum, zmiana szkoły. Dla wszystkich możliwość odpoczynku od nauki. Nareszcie WAKACJE!

»
78
9
0
0
23 czerwca 20:09 »

ZIELONA SZKOŁA

Tydzień przed zakończeniem roku szkolnego w ramach odpoczynku i regeneracji sił po całym roku nauki wyjechaliśmy na Zieloną Szkołę do pięknej, położonej nad morzem Krynicy Morskiej. Wspólne spędzenie ostatnich dni przed wakacjami, plażowanie, kąpiel w morzu, a także podziwianie pięknych zachodów słońca, zwiedzanie wielu ciekawych nadmorskich miejsc i związanych z tym wiele przygód i atrakcji dostarczyło wszystkim niezapomnianych wrażeń.  Mieliśmy m.in. okazję rejsować po Zalewie Wiślanym statkiem  „Monika”, odbyć przejażdżkę meleksem po Krynicy, zdobyć szczyt latarni morskiej, a także pojeździć po porcie firmowymi bokardami.

Naszą Morską Osadę odwiedzali także miejscowi lokatorzy :) Krynica Morska słynie bowiem z wielu spotkań z lokalnymi dzikami, czy lisami :)

Piękno morza zachwyciło wszystkich członków wycieczki do tego stopnia, że nikt nie chciał wracać.  Z pewnością jeszcze długo pozostaną w naszej pamięci piękne krajobrazy, a zebrane muszelki i zakupione pamiątki będą długo przypominać o pięknie nadmorskiego krajobrazu.

 

»
65
61
0
0
23 czerwca 19:53 »

FESTYN RODZINNY

W piękne, słoneczne poniedziałkowe popołudnie w naszym Ośrodku zapanowała wyjątkowo radosna atmosfera zabawy. Tego właśnie dnia odbył się kolejny już Festyn Rodzinny. Nasze podwórko wypełniło się licznie zebranymi mieszkańcami Ośrodka wraz z rodzicami, opiekunami, wychowawcami i zaprzyjaźnionymi gośćmi.

Festyn obfitował w wiele atrakcji. Zespół Mat Art przygotował dla wszystkich wiele zabaw i dużo dobrej muzyki.  Każdy mógł spróbować zrobić największą bańkę mydlaną, a także sprawdzić swoje umiejętności biorąc udział w konkurencjach sprawnościowych. Całość uatrakcyjniała, dająca wiele radości, wielka zjeżdżalnia, po której można było pokrzepiać swoje siły przy stoiskach obfitujących w różne smakołyki. Nie zabrakło także wspólnego grillowania.

Gorąco dziękujemy wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji festynu. 

»
98
46
0
0
17 czerwca 09:47 »

WYJŚCIE NA PIZZĘ

Z okazji Dnia Dziecka dostaliśmy zaproszenie na PIZZĘ. Wszystkie  grupy ruszyły na spacer na ul. Sienkiewicza do PIZZERII. Dzienkujemy za pyszną Pizzę.

»
69
10
0
0
17 czerwca 09:43 »

MASŁÓW

Jak co roku kilkoro naszych wychowanków wraz z wychowawcami i s. Dyrektor, wzięło udział w kolejnym Spotkaniu Integracyjnym  w podkieleckim Masłowie, które rozpoczęło się Msza Świętą, odprawiona przez księdza biskupa Mariana Florczyka. Spotkanie było okazją do wspólnej zabawy, śpiewu i tańca.

»
57
23
0
0
16 czerwca 18:59 »

Imieniny Siostry Dyrektor

27 maja świętowanie imienin S. Dyrektor Kordiany przy uroczystej kolacji, którą rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu z przedstawieniem pt. „ROMEO I jULIA” oraz złożenia życzeń i obdarowania upominkami. Życzymy Siostrze Dyrektor, aby każdy dzień wśród nas, był taki jak dziś.

»
56
11
0
0
16 czerwca 18:54 »

SPOTKANIE Z NAWRÓCONYM- ŚWIADECTWO

22.05.2019 r. miało miejsce spotkanie ewangelizacyjne z p. Krzysztofem Sowińskim  – członkiem wspólnoty „Głos Pana” w Skierniewicach, który podzielił się z nami świadectwem swojego życia i wprowadził nas w modlitwę uwielbienia. Był to piękny czas rozmodlenia się w Duchu Świętym i umocnienia naszej wiary. Bardzo dziękujemy p. Krzysztofowi i członkom wspólnoty uwielbienia, działającym przy Kościele Akademickim Wesoła54 za pokazanie nam, jak wielką radość daje modlitwa wielbienia Boga i prawdziwe życie dla większej Jego chwały

»
73
18
0
0
27 maja 10:19 »

MSZA ŚW. MAJOWA I NABOŻEŃSTWO

Po spowiedzi ks. Łukasz odprawił Mszę Św. dla naszych wychowanków i udzielił I Komunii Św. Michałowi.

»
66
32
0
0
27 maja 09:47 »

WSPÓLNE ŚWIĘTOWANIE PATRONA OŚRODKA

20 maja to bardzo ważny dzień dla każdego mieszkańca  SOW. Wtedy swoje imieniny obchodzi Sługa Boża Matka Kolumba Białecka - Patronka naszego Ośrodka.

   W ramach wdzięczności za dar tak szczególnej opieki i wypraszanych nam nieustannie wielu łask, uczciliśmy ten dzień uroczystą obiadokolacją w Restauracji przy stadionie Korona Kielce.

 

 

Jesteśmy dumni, że możemy cieszyć się opieką Matki Kolumby Białeckiej i z ufnością prosimy o dar jej beatyfikacji !

 

 

Sługo Boża Matko Kolumbo Białecka - czuwaj nad nami !

 

 

 

 

»
68
16
0
0
27 maja 09:43 »

Torby EKO- własnoręczne wykonanie.

Odbyły się w naszym Ośrodku warsztaty ekologiczne. Ich celem było uzmysłowienie, że codziennie możemy dbać o nasze środowisko. Zamiast używać plastikowych reklamówek, możemy własnoręcznie i w prosty sposób wykonać torbę wielorazowego użytku. Ograniczymy w ten sposób produkcję śmieci, które nie są biodegradowalne i szkodzą naszej planecie. Każdy mógł zaprojektować torbę wg własnego pomysłu i upodobania. Efekty pracy były artystyczno bajeczne

»
61
7
0
0
27 maja 09:30 »
Wszystkich rekordów: 406
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone