Wtorek, 22 października 2019 r. imieniny: Haliszki, Lody, Przybysłąwa Wtorek XXVIII tygodnia okresu zwykłego

Aktualności

Aktualności 29 września 19:57 wyświetleń: 42

Próbna ewakuacja w SOW

Jeszcze nie opadły emocje związane z Papieskim Przełajowym Biegiem Integracyjnym, a Siostra Dyrektor zafundowała nam kolejną dawkę adrealiny. 25 września w Specjalnym Ośrodku Wychowawczym odbyła się próbna ewakuacja. 

Wszystko rozegrało się około godz. 17:15. Wychowankowie wraz z wychowawcami przebywali wtedy na swoich grupach. Jedni zajmowali się pracami plastycznymi, inni ćwiczyli repertuar na Dzień Chłopaka, a kolejni odpoczywali lub odrabiali lekcje. W pewnym momencie zgasło światło i zapaliły się lampy oznakujące wyjścia awaryjne. Szybko jednak wszystko wróciło do normy, więc nie zwróciliśmy na to uwagi. Po chwili dało się jednak słyszeć sygnał alarmowy i głos Siostry Dyrektor z megafonu: "Uwaga! Ewakuacja!". Na szczęście wychowawcy na początku roku szkolnego przypominali, jak zachować się w różnych sytuacjach, więc wiedzieliśmy, co robić. Wszyscy szybko i sprawnie opuścili budynek i ustawili się w wyznaczonym miejscu. Grupa I nie zapomniała także o uratowaniu swojego zwierzaka, którego ma pod opieką. 

Przybyły strażak wyjaśnił wszystkim zasady zachowania w takich sytuacjach, opowiedział też o innych zdarzeniach, które mogą się nam przytrafić oraz uprzedził, że będzie przeprowadzona także próbna ewakuacja z wykorzystaniem zadymiarki i innych akcesoriów imitujących prawdziwy pożar. Po spotkaniu z wychowankami, wychowawcy przypomnieli sobie, w jaki sposób uruchamiać gaśnice oraz gdzie znajdują się najważniejsze w budynku włączniki i wyłączniki.

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy sprawdzić, jak wiedza teoretyczna sprawdzi się w praktyce. Dzięki przeprowadzaniu takich akcji możemy dowiedzieć się, jak zachowywać się w niebezpiecznych sytuacjach. Mamy jednak nadzieję, ze nie będziemy musieli wykorzystywać tej wiedzy w praktyce. 

aktualizowano: Wczoraj 08:14
Wszystkich rekordów:
2019 © Wszelkie Prawa Zastrzeżone