Wizyta w Planetarium

We wtorek, 16 listopada 2021 roku, zostało zorganizowane wyjście do Planetarium i Obserwatorium Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach. W progach uczelni przywitał nas pan Marcin Drabik, który zaprosił nas na najwyższe piętra uczelni.

Naszą wizytę rozpoczęło zwiedzanie wystawy meteorytów i meteorów. Dowiedzieliśmy się, jaka jest między nimi różnica, gdzie znaleziono największy meteoryt oraz mogliśmy jednego z nich dotknąć. Później weszliśmy do Planetarium. W trakcie seansu mogliśmy zapoznać się z wyglądem nocnego nieba, śledzić ruchy gwiazd, planet, Słońca i Księżyca. Nam jednak było mało, pragnęliśmy zobaczyć więcej gwiazd. Udaliśmy się do Obserwatorium. Byliśmy zachwyceni wielkością teleskopu, niestety, ze względu na pogodę, nie mogliśmy oglądać gwiazd. Na zakończenie tego ekscytującego wyjścia, zobaczyliśmy też ogromne akwarium z rafą koralową.

Nasze wyjście, oprócz tego, że byliśmy w tak wspaniałym miejscu, było dla nas również ważne dlatego, że mogliśmy nauczyć się, jak korzystać z komunikacji miejskiej.

Facebook